Ankara Su Kaçak Tespiti

Ankara Su Kaçak Tespiti

Ankara Su Kaçak Tespiti

Kırmadan Su Kaçağı Bulma

Şahin Yapı Tesisat olarak su kaçaklarınızı teknolojik cihazlar ile tespit eder, kırmadan dökmeden tamirini yapar. Hizmet sunduğumuz termal kamera ile su kaçaklarınız tespit edilir. İleri teknoloji yer altı dinleme cihazlarıyla tespit doğrulanır. Her yeri kırmadan, dökmeden tamir işleminiz gerçekleştirilir.

ANKARA CİHAZLA SU KAÇAĞI

Servisi olarak dıştan, çıplak gözle görülmeyen su kaçağı ve sızıntıları termal kameralarla tespit edilir. Bu kaçağın ne kadar sürede onarımının yapılacağı ŞAHİN YAPI TESİSAT ekibinin uzman, deneyimli ve belgeli elemanları tarafından sizlere detaylı olarak anlatılacaktır.
Sahin yapı tesisat su kaçak tespiti

SU KAÇAK TAMİRİ ÇOK MU ZAMAN ALIR?

Su kaçağına neden olan bölge genellikle tek bir noktadır. Eğer usta ellerdeyseniz her yer kırılıp dökülmeden,  tek bir nokta kırılıp, onarılarak tamiri yapılır. Bu yeni sistem termal cihazlarla bulunan su kaçakları, evinizin zeminine büyük bir zarar vermeden ve çok zamanınız harcanmadan kısa sürede tamir edilmesini sağlar. Zamandan da tasarruf etmiş olursunuz.

bizi arayın

SU KAÇAĞI TAMİRİ PAHALI MIDIR?

Ankara Şahin yapı tesisat olarak su kaçağınız termal kamerayla tespit edilir. Her yer kırılıp dökülmez, nerdeyse tek fayansla tamir işleminiz gerçekleştiği için tamir masrafınız çok ucuza mal olacaktır.

SU KAÇAĞI TAMİRATINDA GEÇ KALSAK BİRŞEY OLURMU?

Şahin yapı tesisat olarak size önerimiz su kaçağı olduğunu fark ettiğiniz anda hemen işinde uzman bir ekip çağırıp tamir yaptırmanızdır. Aksi halde sadece sizin zemininizde olan su kaçakları, iyice yayılacak ve duvarlarınıza hatta komşunuzun evine kadar sızıntı yapabilir. Buda tamir masrafının artmasına sebep olacaktır. Ankara’nın tüm semtlerine fiyat farksız hizmet veren firmamız su kaçağı tespiti işleminde son teknoloji cihazlar kullanır ve onarımlarını isteğiniz üzere kısa sürede yapmaktadır. Su kaçağı bulma konusunda bize güvenebilirsiniz.

Kırmadan su kaçağı tespit edilmesi için şu cihazlar kullanılmaktadır;

Termal kamera: 
Termal kameralar temel olarak ısıyı esas alırlar. Kalorifer tesisatında sıcak suyun geçtiği boruların yerini tespit eder.
Şahin yapı tesisatın kullandığı dijital kameralar soğuk su tesisatında oluşan kaçakları da tespit edebilmektedir.
Termal kamera akustik dinleme cihazı ile birlikte kullanılır. Böylece su sızıntısı noktasal olarak görüntülenebilir.
Akustik dinleme cihazı: Oldukça hassas bir cihaz olan akustik dinleme cihazı, en hassas sızıntıların dahi kolayca algılanabilmesini sağlar.
Temiz su tesisatlarında bulunan kaçakların yeri akustik dinleme cihazı sayesinde kolayca bulunabilir.
Bu cihazı kullanabilmek için personeller uzun bir eğitimden geçerler. Şahin yapı tesisatın uzman kadrosu akustik dinleme cihazında deneyim sahibidir.
Kanal ve boru görüntüleme kameraları: Binaların hem içlerinde hem de dış kısımlarında ortaya çıkan su kaçaklarını tespit etmek için kullanılır.
Bu cihaz yardımıyla tesisattaki hatalar ve çatlak borular görüntülenebilir.
Atık su borularının içlerinin görüntülenmesini sağlayan kameralarla, gider hattındaki sorunlar tespit edilebilir.
Nemölçer: Banyo, tuvalet ve mutfak gibi sıvıyla devamlı temas halinde olan bölgelerde 3 cm derinliğe kadar inebilen nemölçer cihazlar, nem seviyesini ölçerler.

Kırmadan su kaçak tespiti

Daha önceleri, termal kameralar ve akustik dinleme cihazları yokken tespit uzun zaman alıyordu. Kırım fazla olduğu için zaman ve maliyet artıyordu. ŞAHİN YAPI TESİSAT olarak son teknoloji cihazlarla nokta atış, su tespiti yapıldığı için çok az kırımla tamiriniz gerçekleştiriyor.

bizi arayın

Ankara kameralı su kaçak tespiti

Ankara termal kamera ile su tespiti yapılırken termal kamera kullanıldığı için yanılma payı nerdeyse hiç yoktur.  Evin tüm zemini ve duvardaki tesisatı çok canlı gösterir. Küçücük bir sızıntı bile kamerayla tespit edilir. Su kaçakları gözden kaçmaz. Bazen su kaçakları temiz sudan değildir. Böyle zamanlarda pis su gider boruları incelenmelidir. Bunun içinde kamera ile görüntü alınarak tamiri yapılır. Ankara’nın tüm bölgelerine şahin yapı olarak 7/24 hizmet vermekteyiz.
termal kamera

SU TESİSATÇISI

ANKARANIN TÜM İLÇELERİNE UYGUN FİYAT GARANTİSİ
Su tesisatçısı lazım olduğu durumlarda firmamızdan destek alabilirsiniz. Ankara’da kırmadan kameralı noktasal su kaçağı tespiti, tıkanıklık açma ve petek temizleme hizmetleri için bizi arayabilirsiniz. Hizmetlerimiz garantili olup profesyoneldir.

Termal Kamera ile Su kaçak tespiti nasıl yapılır?

Uzman ekiplerimiz tarafından önce kaçak olan bölgedeki tüm musluklar kapatılır. Kombiye basınçlı su gitmesi önlenir. Tüm ihtimaller değerlendirilerek detaylı bir tarama yapılır. Termal kameralar ile tespit edilen kaçaklar işaretlenir. Akustik dinleme cihazıyla dinlenerek emin olunur. Yani kaçak doğrulanır. Daha sonra nemölçer makineler ile nem ölçümü yapılarak tespit kesinleştirilir. Su kaçağı nokta atışı ile bulunmuş olur.

bizi arayın

7/24 Açık ANKARA Su Tesisatçısı

EĞİTİM ALMAYAN KİŞİLER SU KAÇAKLARINI TESPİT EDEBİLİR Mİ?

 • Evinizin zarar görmemesi için elektronik cihazların yanında uzman ellere de ihtiyaç vardır.
 • Su kaçağı tespitinde kullanılan ileri teknoloji cihazlar verilen eğitimler sonrasında işe yarayabilmektedir.
 • Ekip çalışanlarımız firmamızın verdiği eğitimler sonrasında cihazları doğru bir şekilde kullanmayı öğrenir ve sorunu garantili bir şekilde çözerler.

KIRMADAN DÖKMEDEN SU KAÇAĞI TESPİTİ

Su kaçakları eviniz yada iş yerlerinizin banyo, tuvalet ya da mutfak gibi yerlerde su birikintisi şeklinde fark edilirler. Alt katın tavanında su damlacıkları görülebilir ve o kısımların boyası renk değiştirebilir. Zamanında tadilat yapılmazsa bina zarar görebilir. Ankara Şahin Yapı Tesisat olarak İşinde uzman ekiplerimiz çeşitli dinleme ve görüntüleme cihazları kullanarak sorunlu bölgeyi kısa süre içinde tespit eder, gerekli onarımları güvenli ve hızlı bir şekilde yapar.

KIRMADAN SU KAÇAĞI NASIL BULUNUR

Su kaçağı tespiti Cihazla kırmadan yapılır ve müşteri isteği doğrultusunda onarımı yapılıp test edilir ve sonra müşteriye tespit edİLİR. Şahin yapı tesisat, su tesisat ekibimizde yer alan uzman tesisat ustalarımız, teknolojik cihazlar ile su kaçağı tespiti yapmaktadır. Kullanılan termal kameralar ile sizlerin görmediğiniz duvar veya beton arkasındaki bölümlerde oluşan su kaçakları ve sızıntılar tespit edilir. Daha sonra nemölçer ve akustik dinleme cihazlarıyla boru hattında sızıntı olup olmadığı kesinleştirilir. Tespit ilk aşama olduğu için herhangi bir kırıp dökme olmaz. 7/24 hizmet vermekteyiz.

SU KAÇAĞI NASIL ANLAŞILIR ? SU KAÇAĞI OLUŞTU ÖNCELİKLE NE YAPMALIYIM ?

 • Duvarlarda ve yerde hafif nemlenmeyle başlar.
 • Daha sonra damlacığa dönüşür.
 • Alt katlara kadar damlayabilir.

ANKARA SU KAÇAK TESPİTİ

HİZMET BÖLGELERİMİZ

 • AKYURT SU KAÇAĞI TESPİTİ
 • ALTINDAĞ SU KAÇAĞI TESPİTİ
 • AYAŞ SU KAÇAĞI TESPİTİ
 • BALA SU KAÇAĞI TESPİTİ
 • BEYPAZARI SU KAÇAĞI TESPİTİ
 • ÇAMLIDERE SU KAÇAĞI TESPİTİ
 • ÇANKAYA SU KAÇAĞI TESPİTİ
 • ÇOBUK SU KAÇAĞI TESPİTİ
 • ELMADAĞ SU KAÇAĞI TESPİTİ
 • ETİMESGUT SU KAÇAĞI TESPİTİ
 • EVREN SU KAÇAĞI TESPİTİ
 • GÖLBAŞI SU KAÇAĞI TESPİTİ
 • GÜDÜL SU KAÇAĞI TESPİTİ
 • HAYMANA SU KAÇAĞI TESPİTİ
 • KAHRAMAN KAZAN
 •  KALECİK SU KAÇAĞI TESPİTİ
 • KEÇİÖREN SU KAÇAĞI TESPİTİ
 • KIZILCAHAMAM SU KAÇAĞI TESPİTİ
 • MAMAK SU KAÇAĞI TESPİTİ
 • NALLIHAN SU KAÇAĞI TESPİTİ
 • POLATLI SU KAÇAĞI TESPİTİ
 • PURSAKLAR SU KAÇAĞI TESPİTİ
 • SİNCAN SU KAÇAĞI TESPİTİ
 • YENİMAHALLE SU KAÇAĞI TESPİTİ 

bizi arayın