Ankara Petek Temizleme

Ankara Petek Temizleme

Ankara Petek Temizleme

Ankara Petek Temizleme

FİRMAMIZ ANKARA VE İLÇELERİNDE PETEK TEMİZLİĞİ YAPMAKTADIR. PETEK TEMİZLEME İŞLEMİ YAPILARAK %30 YAKIT TASARRUFU % 40 ISI ARTIŞI SAĞLANMAKTADIR.

Ankara Kimyasallı Petek Temizleme

Peteklerin içinde zamanla kireç, kir, korozyon,  balçık, gibi kirler oluşur. Bu kirlerin ilaçlı makineler ve kimyasallarla temizlenmesine petek temizliği denmektedir. Petek içinde biriken bu kirler ısı verimini düşürür. Petekler temizlendikten sonra petek kanalları içindeki kirli su tamamen atılır, kir ortadan kalkınca ısı artar. Petek temizliği sonucunda yakıt tasarrufu ve ısınma oranında %20-30’a varan artışlar. Peteklerdeki ısı değişimi, petek temizliği yapılmadan öncesi ve yapıldıktan sonrası arasında ciddi oranda artış yaşanmaktadır. Bu olumlu yöndeki ısı artışı doğalgaz faturasında azalma ile sizi mutlu edecektir.Sizde yakıt tasarrufu ve petek temizliği yaptırmak istiyorsanız Ankara petek temizleme servisi olarak ŞAHİN YAPI TESİSAT ile görüşmeden karar vermeyin.

bizi arayın

Peteklerin temizlenme zamanı geldiğini nasıl anlarsınız?

*Peteklerinizin altında, bazen ortasında ısınmama sorunu yaşanır.
*Kombi filtresin de  tıkanmaların yaşanması
*Kombi ayarının yüksek olmasına rağmen evin yeterince ısınmaması
*Kombiye mesafe olarak uzak olan peteğin hiç ısınmaması
*Peteklerinizin iki yıl ve daha uzun süredir temizlenmemiş olması
*Kombiniz yüksek sesle ve uzun süre çalışıyorsa, en kısa zamanda Ankara petek temizleme servisi, Şahin yapı tesisat olarak petek temizliği yaptırmanızı tavsiye ederiz. Ankara ilaçlı petek temizleme olarak Şahin Yapı tesisat güvencesiyle uzman kadromuz ve son teknoloji temizleme makinelerimizle; paranızın karşılığını alacağınız, sıcacık bir kış geçirmenizi sağlayacağız.

Peteklerinin Temizliği Nasıl Yapılır

Petek temizliği hakkında uzun sürdüğü ve her yerin kirlendiğine dair yanlış düşünceler vardır. Fakat sanıldığı gibi uzun süren bir işlem değildir. Ortalama bir ya da iki saatte biten bir yöntemdir. Petek temizleme işlemi petekler sökülmeden yapılır. Her yer batmaz, gelen ustalar sadece banyoyu kullanır.

bizi arayın

Petek Temizleme Aşamaları

  • Petek temizleme makinesi banyoya kurulur, banyo peteğine bağlanır.
  • Kirli su kombiye zarar vermesin diye kombi giriş çıkışları körlenir.
  • Kombi filtresi temizlenerek işleme başlanır.
  • Tesisattaki pis su makine yardımıyla dışarı atılır.
  • Sonrasında makineye ilaç konularak petekler sırasıyla temizlenir.
  • Tüm petekler kapatılır. Sadece temizlenecek peteğin vanası açılır.
  • Bu işlem sırasıyla tüm peteklere uygulanır.
  • Son olarak ilaçlı su tesisattan atılarak temiz su verilir.
  •  İlaveten peteklerin havası alınır ve kombi bar suyu ayarlanarak kombi çalıştırılır ve İlaçlı petek temizlemeniz tamamlanmış olur.

Kombi Petek Temizliğinin Önemi

Kombimizi ve peteğimizi temizlettiğimiz zaman kombimizin ve peteklerimizin ömrü uzar. Kombimiz daha sessiz ve gürültüsüz çalışır. Yakıttan %30 oranında tasarruf sağlarız. Kombinin derecesi daha düşük olduğu halde daha fazla ısınma sağlanır. Buda düşük fatura olarak cebinize olumlu yansır.
Peteklerin Altı Ve Üstü Arasındaki Isı Neden Farklıdır?
Petek ısı farkının dört sebebi vardır.
1.Peteklerin içinde oluşan havanın alınmaması
2.Ters bağlantı dediğimiz bağlantı hatası
3.Filtre tıkanıklığı
4.Peteklerin içindeki suyun kir, kireç, pastan dolayı tıkanması Bu saydığımız tüm sorunlar Şahin tesisat tarafından giderilmektedir.
bizi arayın

Kombi Petek Bakımını Ne Zaman Yaptırmalıyım?

Ankara petek temizleme servisi olarak iki yılda bir peteklerinizi ve kombinizi düzenli bakım yaptırmanızı tavsiye ederiz. Bu bakımlarınızı aksattığınız zaman ısıdan beklenen performansı elde edemezsiniz. Bunun sonucu olarak da artan doğalgaz faturasıyla karşı karşıya kalırsınız. Gerekli bakımları zamanında yapmayıp ertelediğiniz zaman kombi sürekli ateşleme yapmak zorunda kaldığı için ömrü kısalacaktır. Su basıncı sürekli düşeceği için kombide teknik arızalara neden olur. Bu tür istenmeyen olaylarla karşılaşmamak için Şahin Yapı Tesisat Ankara petek temizleme servisimizi arayabilirsiniz.

bizi arayın

Petek Temizleme Ne Kadar Sürer?

Detaylı yapılan kombi ve petek temizliğiniz 1 ile 2 saat arasında tamamlanmaktadır. Şahin Yapı Tesisat olarak kullandığımız malzemeler profesyonel, güvenilir kimyasallardır. Ankara petek temizleme olarak Şahin Yapı Tesisat güvencesiyle 7/24 Ankaranın tüm ilçelerine hizmet vermekteyiz.